anneler-gunune-orkide-cicegi

Anneler Gününe Orkide Çiçeği

Asaletli ve masum bir duruşu sembolize eden orkideler sevdiklerinizi mutlu etmek istediğiniz zaman seçebileceğiniz en iyi ve anlamlı hediyeler arasında yer almaktadır. Anneler gününe orkide çiçeği gönderdiğiniz zaman annenizin mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Eşsiz yaprakları, zarif duruşları ve hoş kokuları ile ilgi çeken orkideler anneler günü için en fazla tercih edilen çiçekle arasında yer almaktadır.

Estetik tasarıma sahip olan saksılarda ya da vazolarda da yetiştirilebilen orkideler pembe, beyaz, mavi ve fuşya gibi renk seçeneklerine sahiptir. Özellikle doğada yer almayan ve büyük bir çaba ile oluşturulan mavi orkideler anneler günü içi ideal olan çiçeklerdir.

anneler-gunune-orkide-cicegi

Orkide Çiçeği Nasıl Sulanır?

Bakımı son derece kolay olan orkideler, çiçek bakımına vakit ayıramayan kişiler için de idealdir. Yılın her mevsiminde hoş bir görünüme sahip olan orkideler, uzun sap kısımları ve eşsiz yaprakları ile uzun süre boyunca canlı kalabilen çiçeklerdir.

Orkide sulayacağınız zaman suyun 13 ile 30 derece yani ortalama bir oda sıcaklığında olmasına dikkat etmelisiniz. Aşırı sulama ihtiyacı hissetmeyen orkideleri annenize hediye ettiğiniz zaman bu özel hatırayı uzun süre boyunca yaşatabilmesini de sağlayabilirsiniz.

Anneler günü için orkide çiçeği hediye etmeyi düşünüyorsanız o günün anlam ve önemini ifade edebilecek ufak notları da çiçeğinizin içerisine sıkıştırmayı unutmamalısınız. Orkideler arasına yerleştireceğiniz bu ufak not sayesinde anneniz o özel günde kendisini daha da mutlu hissedecektir.

16

No Responses

Write a response