beyaz orkide

Hangi Orkide Seçilmeli?

Özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etmek için çiçek göndermeyi düşünüyorsanız seçenekleriniz arasında orkidelerin de yer aldığını bilmenizi isteriz. Artık internet üzerinden son derece kolay bir şekilde online orkide siparişi verilebiliyor. Üstelik bu zarif çiçekler yediden yetmişe herkesin beğenisini kazandığı için dilediğiniz herkese orkide gönderebilirsiniz.

Online Orkide Gönderimi

Online olarak orkidelere göz attığınızda karşınıza pek çok farklı çiçeğin çıkacağını biliyorsunuz. Bunlar arasından hangisini tercih etmemiz gerektiğini noktasında aklınız biraz karışabilir. Güzellikleri ve eşsiz kokuları ile göz kamaştıran orkideler arasından seçim yaparken biraz dikkatli olmalısınız. Olabildiğince büyük orkidelere yönelmeye özen göstermelisiniz.

Hangi Orkidelerin Gönderimi Yapılmalı?

Büyük olan orkideler yer değişikliklerine çok daha kolay uyum sağlayabilir.  internetten online orkide gönder diyerek gönderimini yapacağınız kişi bu bitkinin yerine dilediği zaman değiştirebilir. Aynı zamanda bir bölümü açmış olan ancak hala tomurcuğu bulunan orkidelere seçmenizde fayda olacak. Gönderimini yaptığınız kişi bakımını ihmal etmezse, tomurcuk halindeki orkideler de açmaya devam edecektir. Bu da o kişiye mutluluk verecektir.

Yapraklarının üzerinde kurumuş bölgeler olan ya da çatlaklar oluşmuş orkideleri kesinlikle tercih etmeyin. Bu bitkiler son derece dayanıklı gibi görünse de aslında bakterilere ve hastalıklara karşı oldukça zayıf bir yapıya sahip. Yapraklarında kurumuş bölgeler ya da çatlaklar olan çiçeklerin hastalanmış olma ihtimali bir hayli yüksek. Bu nedenle seçtiğiniz orkidenin yapraklarını mutlaka kontrolden geçirmelisiniz.

23

No Responses

Write a response