Hediye Saksı Çiçeği Gönderiminde Orkidelerin Yeri

Hediye Saksı Çiçeği Gönderiminde Orkidelerin Yeri

Sevdiklerimize özel günlerde farklı birçok hediyeye yer vermek isteriz. Bu istek genellikle hediyenin yanında sunulan çiçek ile tamamlanır. Genellikle bayanlara gönderim yapılan çiçekler günümüzde erkeklere de sıklıkla gönderiliyor.

Erkeklerin iş yerine gönderim yapılan çiçekler arasında yer alan orkideler aynı zamanda özel günlerde tüm sevdiklerinize gönderebileceğiniz bir seçimdir. Hediye saksılı çiçek gönderimlerinde en çok tercih edilen çiçek orkidelerdir. Asil duruşları ve narin çiçekleri ile dikkat çeken orkide aynı zamanda bakımı kolay olması nedeni ile de tercih edilir.

Orkide Bakımının Püf Noktaları

Orkide bakımında çiçeğin konumlandırılması oldukça önemlidir. Güneşi direk değil de dolaylı olarak alacağı bir yerde olması orkidenin tercih ettiğidir. Özellikle direk güneş ışığından hoşlanmayan orkide sulama konusunda da fazla ısrarcı değildir.

Sulama da haftada bir ya da iki kez işlemin yapılması yeterlidir. Çiçekli olduğu dönemde biraz daha su ihtiyacı hissederken çiçek solması sonrasında daha az sulama ile de gelişimini gösterebilir.

Orkide sulamasında saksı dibinde suyun kalmamasında önem vermeniz gerekir. Orkide saksısının daldır çıkar yöntemi ile yapabileceğiniz gibi sprey bir şişe ile de yapılabilir. Çiçeğin sulanmasında her yerin sulandığından emin olmanız önerilir. Bunun yanı sıra sulama da yaprakların ıslanmaması gerekir. Islanması durumunda kuru bir bez ile temizlemeniz önerilir. Çiçeklenmenin daha iyi olması için ise vitamin kullanımına yer verebilirsiniz.

9

No Responses

Write a response