beyaz-orkide

İş Yerine Orkide Gönderimi

Sevdiklerinizin iş yerlerine hediye olarak göndereceğiniz çiçek seçiminde bazı detaylara dikkat etmeniz önerilir. Özellikle bakımı kolay olan seçimlere saksılı çiçek gönderimlerinizde önem vermeniz önerilir.

anneler-gunune-orkide-cicegi

Bunun yanı sıra çiçek açan bitki gönderimlerinizde ise üzerinde tomurcukları olan bitkilere yer vermeniz daha uzun süre çiçekli kalmasını sağlayacaktır. İş yerine yapacağınız gönderimlerde çiçek tercihinizde muhteşem güzelliğe sahip olan orkideleri seçebilirsiniz. Farklı renk seçeneklerine ya da alacalı renklere sahip olan orkideler arasında tercihinizi yaparak sevdiklerinize bu narin güzelliği armağan edebilirsiniz.

Orkide Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Orkide çiçeği gönderimlerinizde seçim yaparken dikkat etmeniz gerekir. Özellikle tomurcuklu olan seçime yer vererek uzun süre çiçeklerini sevdiklerinizin görmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hastalıklı olmamasını önem vermeniz de gerekir. Hastalıklı olan orkideler kısa sürede ömrünü bitireceği için sevdiklerinizin de üzülmesine neden olabilir.

Bunun yanın sıra orkide çiçeğinin yapraklarına ve çiçeklerinde lekelerin olup olmadığına bakmanız gerekir. Lekeli ya da yaprakları salık olan orkideler ise ya çok susuz kalmıştır ya da mantar hastalığına yakalanmış olabilir.

Orkide seçimini yaparken çiçekçilerden satın almanız önerilir. Alışveriş merkezlerinde bulunan orkideler güneşten faydalanmamaları ve sulanmamaları sebebi ile hastalık sahibi olmaları ve yakın zamanda ölmeleri muhtemeldir.

Bu çiçek seçimini yaptığınızda hem paranızı boşa harcamış olursunuz hem de sevdiklerinizin bakamadıkları için çiçeği kaybettiğini düşünmesine neden olursunuz. Bu sebeple alırken detaylı incelemek yapmanız avantaj sağlayacaktır.

11

No Responses

Write a response