Kaktüs Çiçeği Çoğaltılabilir mi?

Kaktüs Çiçeği Çoğaltılabilir mi?

Kaktüsler oldukça özel bitkiler olup yüzlerce farklı çeşide sahiptir. Dikenli ve etli olan yapısı ile dikkat çekseler de en çok çiçeklenmeleri ile güzelliklerini gösterirler. Son derece canlı olan renklere sahip çiçekleri sunan kaktüs bitkisi aynı zamanda farklı renklere sahip çiçekleri ile ortama canlılık kazandırır. Sadece ortama canlılık değil ayrıca ortamın havasının filtrelenmesine de destek olan kaktüs bitkisi ev ve ofis gibi ortamlarda yer alması önerilen bitkiler içinde bulunuyor. Kaktüs bitkisine sahip olmanız sonrasında bu kaktüs çiçeğinizden çoğalma işleminizi gerçekleştirerek birkaç adet kaktüse de sahip olabilirsiniz.

Kaktüs Çoğalma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaktüs çoğaltma işlemi son derece kolaydır. Uygun zengin humuslu bir toprak ve saksının edinilmesi sonrasında kaktüsünüzün dalını bu toprağa batırarak gömmeniz yeterlidir. Kısa süre içinde köklenecek olan kaktüsünüz birken iki hatta daha çok da olabilir. Böylelikle kaktüsleriniz ile ortamında hoş bir dekoratif etki yaratırken aynı zamanda arkadaşlarınıza veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Kaktüs Aranjmanları

Kaktüs aranjmanları son zamanlarda hediye olarak en çok tercih edilen seçimler içinde yer alıyor. Farklı aranjman uygulamalarında tercih edilen kaktüs seçimleri de farklıdır. Özellikle ev ve ofis ortamına uyum sağlayan ve bu ortamlarda kolaylıkla bakımı yapılabilen çeşitleri ile aranjmanlar hazırlanıyor. Terrarium çalışmaları arasında da kaktüs çeşitlerine rastlamanız mümkün. Farklı aranjman seçimleri arasından beğendiğinizi hemen sipariş verebilirsiniz.

10

No Responses

Write a response