beyaz orkide

Küçük Orkide Aranjman Modelleri

Orkide saksı çiçekleri zarif çiçekleri ile dikkat çeken güzelliğe sahiptir. Son derece ilgi çeken bu çiçek aynı zamanda dünya üzerinde yüzlerce farklı çeşide de sahiptir. Orkide çeşitleri ise her geçen gün keşfedilen yeni bir cinse de sahiptir. Şık görselliğinin yanı sıra kolay bakımı sebebi ile de birçok kişinin hediye olarak tercih ettiği bir saksı çiçeğidir. Küçük orkide aranjmanları ise uygun fiyatının yanı sıra ofis gibi iş yeri gönderimleri içinde oldukça idealdir. Özellikle masa üstüne konumlandırılabilen bu küçük orkide aranjman modellerinin de farklı renk seçenekleri bulunuyor.

Küçük Orkide Aranjman Seçimini Yaparken Neye Dikkat Etmeli?

Orkide çiçeklerinin alımında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Orkide çiçeğini satın alırken bu detaylara dikkat etmeniz hem sağlıklı bir orkideye sahip olmanızı sağlar hem de uzun süre orkide çiçekleri ile beraber olmanıza destek olur.

Orkide alımında öncelikle yapraklarına dikkat etmelisiniz. Aşağı doğru fazla inik olan yapraklar uzun süredir susuz kaldığına işarettir. Aynı zamanda yaprakların sağlıklı olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekir. Yarık, çatlak ya da herhangi bir lekenin olup olmadığına dikkat etmeniz önerilir. Bunların yanı sıra çiçek yapraklarında da leke olup olmadığına bakmanız önerilir. Bunun yanı sıra henüz tomurcuk olan çiçeklerinde dalda olması yeni açacak olan çiçekler sayesinde daha uzun süre çiçekli kalacak olan orkideye sahip olmanızı sağlar.

6

No Responses

Write a response