Mavi Orkidelerin Özellikleri

Mavi Orkidelerin Özellikleri

Orkide her daim en çok beğenilen ve hediye olarak en çok gönderilen çiçekler arasında yer alıyor. Orkide gönderimlerinizde birçok detaya dikkat etmenin yanı sıra renk seçimine de önem verebilirsiniz.

Bayanlara göndereceğiniz orkide seçimlerinde tüm renk seçenekleri arasında dilediğinizi ya da onun beğenisine hitap edecek seçime yer verirken erkeklere mor, beyaz ya da mavi renk seçimine yer verebilirsiniz. Mavi orkide oldukça zor bulunan bir renge sahip olduğu için her an her çiçekçide bulmanız mümkün değildir. Peki, bu muhteşemliğe sahip olan mavi orkide nerede yetişiyor? Mavi orkide gerçekten var mı?

Zor bulunan mavi orkideler aslında Hollanda ülkesinden geliyor. Sipariş üzerine gelen mavi orkideleri bulmak bu yüzden son derece zordur. Mavi orkide aslında herhangi bir yerde yetişmez. Hollanda da dala renk yürütme yöntemi ile özel olarak üretilen bu orkideler bir zaman sonra beyaz renge döner. Bunun yanı sıra yeni seneye de gene beyaz olarak açar.

Mavi Orkide Neden Beyazlar?

Mavi orkideler özel üretim ile hazırlanır. Beyaz orkidelerin dallarına mavi rengin yürütülmesi ile özel olarak üretilen orkideler normal balkıma geçmeleri sonrasında beyazlamaya başlar. Her yeni çiçek açma sezonunda ise bu özel bakımın yer almaması ile aslına döner. Mavi renkli orkideleri satın alırken aslında sadece bir kez mavi rengi göreceğinizi de unutmadan satın almanız önerilir.

13

No Responses

Write a response