Mavi Orkidem Neden Beyaz Açtı?

Mavi Orkidem Neden Beyaz Açtı?

Orkideler son derece özel olan saksı çiçekleridir. Narin ve son derece zarif olan çiçeklerini uzun süre dalında tutan orkideler farklı çeşitlere sahiptir. Beyazdan pembeye kadar farklı renk seçimlerine sahip olan orkide çiçekleri aynı zamanda alacalı olan renklere de sahiptir. Orkide denilince akla ilk gelen elbette muhteşem çiçekleridir. Fakat bunun yanı sıra özellikle mavi renge sahip olan orkideler daha da dikkat çeken seçimlerdir.

Mavi orkideler görünüşü ve canlı rengi ile dikkat çekerken en pahalı olan cins olarak da biliniyor. Fakat bu ödenen pahanın orkidenin cinsine bağlama son derece yanlıştır. Bunun sebebi ise birçok türe ve renge sahip olan orkidenin asla mavi renge sahip olmamasıdır. Mavi renge sahip olmasa bile bu renk tercihinin piyasa da yer almasının sebebi ise bu orkidelerin özel işlem ile üretilmiş olmasıdır. Dalına mavi renk seçiminin özel bir yöntem ile yürütülmesi ile üretilen mavi renkli orkideler aslında orijinal seçimde beyazdır. Bu sebep ile de mavi orkideler bir yıl sonra ilk çiçeklenmede mavi değil beyaz renk ile açar.

Mavi Orkide Erkeklere Hediye Olarak Gönderilir mi?

Erkeklere hediye olarak aranjman gönderiminde özellikle mavi renge sahip olan orkidelere yer verebilirsiniz. İş yerine gönderilebilecek olan çiçek aranjman model ve çeşitlerinde en çok tercih edilmekte olan mavi renge sahip olan orkidelerdir.

10

No Responses

Write a response