orkide

Online Orkide Çiçeği Bakımı

Yaşam alanlarınıza renk katacak olan orkide çiçeği zarif duruşuyla mekanlarınıza dekoratif etki de sağlar. Beyaz, fuşya, sarı ve mavi gibi renk tonları bulunur. Sevgiyi, aşkı, bereketi simgeler. Işığı seven bir bitki olsa da direk güneş ışığından uzak tutmalısınız. Rüzgar akımına maruz kalan yerlerde ise bırakılmamalı.

Orkide Çiçeğine Nasıl Bakım Yapılmalı

Kış ayında haftada bir kere, yazın ise haftada iki kere sulanmalı. Sulama yaparken dikkat edilmesi gereken nokta suyun oda sıcaklığında olmasıdır. Sulama sonrasında saksının altındaki tabakta biriken su boşaltılmalı yoksa böceklenmeyle birlikte koku yapar. Saksıdaki toprak azaldığı zaman üst kısma az toprak ilavesi yapabilirsiniz.

orkide

İnternetten Orkide Siparişi Nasıl Verilir?

Sevdiklerinize, yakınlarınıza özel günlerde orkide çiçeğini göndererek, onlara verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz. Orkidelerin renklerine göre anlamları farklı olduğu için sevdiklerinize yollarken çiçeklerin anlamını bilmelisiniz. Online katalog bölümüne bakarak orkide çiçeği siparişi verebilir ve istediğiniz adrese gönderebilirsiniz. Zarif ve büyüleyici etkisi bulunan orkide ile karşınızdaki kişiyi etkiler ve öneli olduğunu hissettirirsiniz.

Orkide çiçeğinin özelliği budandığı zaman uzun süre kalan bir bitki olmasıdır. Orkideye belirli dönemlerde vitamin takviyesi yapılmalı. Vitamin verirken çiçekleri solmuşsa verilmeli. Yaprakları sağlıklıysa vitamin verilmesine gerek yoktur. Bitkiyi çok aşırı sularsanız toprağa zarar verir ve orkideyi çürütürsünüz. Toprağı kalitesiz olmamalı ve vitaminlerine dikkat edilmeli. Bitkiniz hastalandıysa diğer bitkilerden uzak tutmalısınız.

12

No Responses

Write a response