orkidecicegi

Orkide Bakımı Zor mu?

Sevdiklerimize hediye olarak göndereceğimiz çiçekler arasında yer alan orkideler güzellikleri ile baş döndürürken aynı zamanda ev ve iş yeri dekorasyonu içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Pembe, beyaz, fuşya ve daha birçok renge sahip olan orkide çiçekleri ayrıca alacalı renge sahiptir. Kendinize orkide alırken beğendiğiniz renk tercihine yer açabilirsiniz. Sevdiklerinize yapacağınız gönderimlerde ise onların beğenisini kazanacak renk seçimlerine önem vermeniz daha doğru olacaktır. Doğum günü, yeni iş, terfi, hoş geldin bebek ve daha birçok özel gün ve kutlamada orkide çiçeklerine yer açabilirsiniz.

orkidecicegi

Orkide alımında ya da hediye olarak seçerken bakımının zor olup olmadığı akıllara takılır. Narin ve zarif bir güzelliğe sahip olması nedeni ile bu zarifliği bakımında da istediği düşünülerek bakımının zor olduğu düşünülür. Fakat orkideler beğendikleri bir konumda bulundurulmaları ve sulamasının ideal bir biçimde yapılması dışında herhangi bir şey istemez. Orkide bakımında tek önemli detay onun kontrolünün yapılması ve hastalık durumunda kısa sürede müdahalenin yapılmasıdır.

Orkide İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Orkide hastalıkları birçok farklı sebebe bağlı olarak gerçekleşebilir. Orkide yaprakları ve çiçeğinin kontrol edilmesi ile yaşanan hastalık belirtileri kısa sürede tespit edilebilir. Bu durumda ise hastalığın yapısına göre en ideal ilaçlama ya da müdahale gerekir. Mantar durumunda mantarlı alanın budanmasının yanı sıra kökte çirime ve hastalıkta da budamaya yer verilmesi gerekir.

10

No Responses

Write a response