Orkide Çeşitleri Nelerdir?

Orkide Çeşitleri Nelerdir?

Sevdiklerimize armağan olarak sıklıkla yer açtığımız orkide çiçekleri aynı zamanda ev ve iş yeri dekorasyonunu içinde de odak noktası olmayı başaran bitkilerdir. Son derece güzel olan ve uzun süre dalında kalması ile bilenen çiçekli dalları ile ortama farklı bir hava katan orkideler aynı zamanda değişen renk seçimleri ile aranjman seçimlerinde yer alıyor. Genellikle beyaz renkli orkidelere yer açılsa da pembe, alacalı renk ve mavi renge sahip olanlar da sıklıkla sipariş verilen orkide renkleridir.

Dünya üzerinde yaklaşık olarak elli bine yakın türü bulunmakta olan orkidelerin benzer özelliğe sahip olan türleri de her geçen gün keşfedilmektedir. Bunca çeşit arasında yer alan farklı türler arasında ise oldukça ilginç görselle sahip olanlarda bulunuyor. Phalaenopsis,  cymbidium, paphiopedilum, dendrobium, cattleya, odontoglossum, miltonia ve vanda ise en sık yetiştirilen türlerdir.

Mavi Renk Orkideler

Genel olarak beğeni toplaması ile bilinen ve görselliği ile kendine hayran bırakan mavi renkli orkide modelleri aslında özel bir işlem ile elde edilen renktir. Mavi renk özel bir teknik ile dallara yürütülerek aslında beyaz olan orkide rengi mavi renge çevrilir. Bu işlem sonrasında mavi renge sahip orkideler üretilir ve satışla sunulur.

Mavi renkli orkide renklerinin solması sonrasında diğer çiçeklenme döneminde aynı teknik ile renk yürümesi yapılmadığı için orkideniz bu sefer gerçek rengi olan beyaz renkte açacaktır.

12

No Responses

Write a response