Orkide Yetiştirmek İçin Gereken Koşullar Neler?

Orkide Yetiştirmek İçin Gereken Koşullar Neler?

Muazzam yapılarıyla dikkat çeken ve pek çok çiçek türünden çok daha fazla tercih edilen orkideler artık internet üzerinden de temin edilebiliyor. İnternetten online orkide siparişi vererek hem kendiniz hem de sevdikleriniz için bu çiçeğin herhangi bir adrese ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Saksı içerisinde gönderimi yapılabilen orkidelerin bakımının asla ihmal edilmemesi gerekiyor.

Orkide Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu nadide çiçeklerin bakımı için en uygun ortam iç mekanlardır. Evinizde ya da iş yerinizde bazı hususlara dikkat ederek son derece kolay bir şekilde orkide yetiştirebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde orkide yetiştirmek için dikkat edilmesi gereken en önemli husus mekandaki nem oranıdır. %40 ile %70 arasında nem oranı bulunan bir mekanda orkideyi bulundurmalısınız.

Sulama için mutlaka kireçsiz ve saf su kullanmalısınız. Aynı zamanda seçtiğiniz orkidenin türüne göre sulama zamanlarını ve asla geçirmelisiniz. İnternetten online orkide gönder diyerek temin edebileceğiniz ve bakımı son derece kolay olan pek çok orkide türü bulunuyor. Eğer bakımına yeterince zaman ayıramayacaksınız hatalı sulama gibi durumlara karşı en dayanıklı olan orkide türlerini tercih etmenizde fayda var.

Orkide İçin Gübreleme Yapılmalı

Belirli dönemlerde seyreltik olan gübreler ile gübreleme yapmanız gerektiğini de unutmayın. 2 ila 3 yılda bir saksı değişimi yapmanız gerekiyor. Bu çiçekleri direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmayın. Ancak gün ışığında yeterince faydalanmasını sağlamanız gerekiyor.

16

No Responses

Write a response