Orkidelerin Sevgi Dili

Orkidelerin Sevgi Dili

Orkideler zarif ve narin güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeken özel çiçeklerdir. Son derece hoş olan görselliklerinin yanı sıra kolay bakıma sahip olmaları da bu bitkinin tercih edilmesinin sebeplerini artıran etkenlerdir.

Orkidelerin sevgi dili ise onların anlamları ile açıklanabilir. Bunun ile beraber orkideler her daim en güzel dilekler ve temenniler için tercih edilir. Yeni doğan bebek tebrikleri, yeni iş kutlamaları ya da iş terfilerinin yanı sıra doğum günleri içinde orkidelere yer açılabiliyor.

Orkideler farklı renk seçimleri ile de dikkat çekerken aynı zamanda binlerce farklı türe sahip olması ile de biliniyor. Ülkemizde de yer alan yüzlerce çeşidine rağmen ev ve iş yerlerimizde bize eşlik eden orkide çeşitleri ise özel üretime sahip olan seçimlerdir.

Orkide Çiçek Renkleri Arasında En Çok Hangileri Tercih Ediliyor?

Orkide çiçeği masumiyeti ve saflığı sunan çiçeklerdir. Aynı zamanda asilliğinde anlamını sunar. Bu özel çiçek genellikle beyaz olan renk tercihi ile beğeniliyor. Bu sebepten dolayı beyaz orkideleri birçok aranjman uygulaması içinde görebilirsiniz.

Orkide çiçekleri arasında tercih edilen renk seçimlerinde beyazdan sonra yer alan ise mavidir. Her ne kadar gerçek anlamda bir mavi rengi bulunmasa da dallara yürütülerek mavi renk açılımı sağlanabiliyor. Mavi orkideler en pahalı olan seçimler olmasına karşın aynı renkte çiçeğin açtığını diğer yıl görmeniz mümkün değildir.

16

No Responses

Write a response