Yeşil Çay Orkideye İyi Gelir mi?

Yeşil Çay Orkideye İyi Gelir mi?

Orkide çiçeğinin kolay bir bakıma sahip olması bir yana istekleri yerine getirilmeyen her bitki gibi o da zaman içinde kuruyacak ya da çürüyecektir. Doğru bir bakıma sahip olan orkide çiçeği iste yıllar boyu yeni dallar vererek sizin ile kalacak olup çiçeklerini her daim size sunacaktır.

Orkide çiçeğinin bakımında yapılan yanlışlıklar ya da orkidenin yerinin değiştirilmesi durumunda ise çiçekte bazı değişimler görülebilir. Bu gibi durumlarda ise orkidenin bakımına dikkat etmeniz çiçeğin tekrar canlanmasına sebep olacaktır. Bu işlem içinde ise yeşil çay birçok kişinin kullanmakta olduğu bir yöntemdir. Yeşil çayı orkideye verme işleminde ise dikkatli olunması gerekir. Bir bardak yeşil çayı orkideye vermek ona zarar verecektir. Sadece demlenmiş ve soğumuş olan yeşil çaydan bir yemek kaşığı kadar verilmesi gerekir. Bu işlemi gerçekleştirerek orkide saksı çiçeğinizin kendine gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra orkide bitki besini verebilir ve saksı toprağını değiştirerek daha zengin bir toprağa geçişi sağlayabilirsiniz.

Orkide Çiçeğinde Siyah Nokta Nedir?

Orkide çiçeği hastalandığı zaman size bilgiyi verir. Eğer bitkinizin yapraklarında kararma ya da sararma varsa bu hastalık anlamına gelir. Bunun yanı sıra bitkinin çiçeğinde oluşan siyah benekler ya da noktalarda gene hastalığın belirtisidir. Çiçekte görülen bu gibi durumlarda benekli olan ya da kararıp sararan yaprakların alınması budanması gerekir.

26

No Responses

Write a response