Zarif Beyaz Orkide Çiçeğinin Bakımında Püf Noktalar

Zarif Beyaz Orkide Çiçeğinin Bakımında Püf Noktalar

Zarafetti ve narin çiçekleri ile dikkatleri çeken orkideler arasında en çok yetiştirilen ve üretimi yapılan beyaz orkidelerdir. Orkide denilince ilk akla gelen beyaz renkli orkideler olmasının sebebi de belki de budur. Zarif beyaz orkide çiçek aranjmanlarına sevdiklerinizin özel günlerinde armağan olarak gönderebilirsiniz. Tek ya da çok dallı olan seçimlere yer açabilir ve şık aranjman detayları ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Zarif beyaz orkide çiçeklerini kendiniz ya da sevdiklerinize hediye olarak satın alabilirsiniz. Bakım detayları içinde de birkaç noktaya dikkat ederek yıllar boyu orkidenizin sizin ile kalmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz Orkide Bakımı

Beyaz orkide çiçeğinin bakımında diğer renk seçimlerinden bir farkı yoktur. Yalnız mavi renkli olarak satın alınan ve tekrar çiçeklenmesi beklenen orkide çiçeğinizde yeni açma döneminde beyaz renkli açacaktır. Bu sizi şaşırtmasın. Beyaz orkide çiçeğinin bakım detaylarında nem seviyesine, sulama, ışık ve ısı dengesine dikkat etmeniz yeterlidir.

İki sulama arasında kurumayı seven orkide aynı zamanda çok fazla ısı değişimi olan yerlerde de durmak istemezler. Direk güneşe maruz kalmak istemeyen orkideniz direk güneş istemse de aydınlıktan hoşlanır. Orkide bakımınızda yüzde kırk illa yüzde seksen arasında nem seviyesine dikkat etmeniz de önerilir. Nem ve sulama dengesi sağlanmalıdır. Bunun yanı sıra sulama işleminde sadece topraktan değil aynı zamanda yapraktan da beslenmeye yer verebilirsiniz.

9

No Responses

Write a response